تبلیغات

آبفار زنجان۱۳۲ روستای زنجان به صورت سیار آبرسانی می‌شوند

در اين وبلاگ
در كل اينترنت

ویژه مدیریت وب آپلود عکس پیج رنک وب تصاویر زیباسازی آموزش وبلاگ نویسی گوگل پلاس

 

 
 
 
لینک دوستان قالب وبلاگ ab zendegi قالب وبلاگ متخصص مغز و اعصاب تصویر تصادفی

 

قران آنلاين مترجم آنلاین سایت فتوشاپ آنلاین سایت هواشناسی آنلاین نقاشی آنلاین نسیم ویژه فرزندان خردسال نقشه آنلاین تهران Google Earth نسیم آمارلحظه ای جهان روزنامه های امروز ابزار ویرایشگر html كد رنگ ویژه وبلاگ نویسان سوال های تیزهوشی ها

کم آبی درآفریقا   نرم افزار هاي کاربرديپسورد:
www.downloadha.com   ۱۳۲ روستای زنجان به صورت سیار آبرسانی می‌شوند معاون آبفار استان زنجان در گفت‌و‌گو با تسنیم: ۱۳۲ روستای زنجان به صورت سیار آبرسانی می‌شوند خبرگزاری تسنیم: معاون آبفار استان زنجان با اشاره به ادامه بحران کمبود آب در روستاهای زنجان گفت: ۱۳۲ روستای استان زنجان همچنان به صورت سیار آبرسانی می‌شوند. نسخه قابل چاپ

علی سهرابی معاون آبفار استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان، با اشاره به تعداد روستاهای مجهز به آب لوله‌کشی اظهار داشت: از مجموع 920 روستای استان 546 روستا تحت آبرسانی قرار گرفته‌اند که 8 هزار و 462 خانوار که جمعیت 313 هزار و 95 نفر را شامل می‌شود.

وی افزود: 294 حلقه چاه، 205 چشمه و 172 قنات که یک هزار و 627 کیلومتر خط تحویل آب و 2 هزار و 188 کیلومتر شبکه توزیع آب را پوشش می‌دهد، برای روستائیان به کار برده‌ایم.

معاون آب و فاضلاب روستایی استان زنجان با اشاره به طرح جهادی آبرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار تصریح کرد: به این منظور 6 آزمایشگاه مجهز در سطح استان کیفیت آب را سنجش می‌کنند و نیز گندزدایی آب تولیدی توسط 88 دستگاه کلرزن گازی، 145 کلرزن برقی یا محلولی و 172 کلرزن دستی، 72.22 درصد از جمعیت روستائیان استان را از آب سالم بهره‌مند می‌کند.

سهرابی با اشاره به سرانه مصرف هر روستایی در شبانه روز و مقایسه آن با سرانه مصرف جهانی گفت: سرانه مصرف جهانی در شبانه روز 150 لیتر در شبانه روز است که در استان ما 185 لیتر در شبانه‌روز گزارش شده و این بیانگر بحران در روستاها است.

وی اضافه کرد: قیمت هر مترمکعب آب تولیدی در روستاها برای شرکت آبفار 10 هزار ریال است که یک هزار و 450 ریال آنرا مشترکان می‌پردازند و 8 هزار و 550 ریال باقی بدون ارائه اعتبارات از طرف دولت زیان این اداره به شمار می‌رود.

سهرابی نسبت به شناسایی انشعابات غیرمجاز تا پایان آذرماه امسال گفت: در 9 ماهه امسال 566 فقره انشعاب غیر مجاز در روستاهای استان کشف شده که 477 فقره به مراجع قضایی معرفی و 89 فقره تبدیل به مجاز شده‌اند.

معاون آبفار ‌زنجان‌ به کمبود اعتبارات آبفار استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: تجهیزات آبرسانی 30 سال و شاید هم بیشتر از این مدت است که مورد استفاده قرار گرفته و باید این تجهیزات نوسازی شوند ولی اعتباری که برای این کار ارائه شده، خیلی پایین است و جوابگو نیست.

وی با اشاره به اینکه تعرفه آب‌بها در مقابل خدمات انجام شده ناچیز است، تصریح کرد: ماهانه قبض هر مشترک در حالت عادی زیر 20 هزار ریال است و این یعنی دریافت 15 درصد از کلیه هزینه‌ها ولی با این وجود مردم هم این مبالغ ناچیز را نمی‌پردازند و اداره آبفار 13 میلیارد ریال مطالبات انباشته شده از مردم دارد.

سهرابی افزود: برای هر قبضی که به طور حضوری پرداخت می‌شود، بانک حدود 7 هزار ریال به عنوان کارمزد از اداره دریافت می‌کند و چیزی از مبلغ فیش برای اداره باقی نمی‌ماند؛ به همین دلیل مردم را به پرداخت غیر حضوری ترغیب می‌کنیم.

منبع: تسنیممنبع : abolfazlsabouri[dot]blogfa[dot]com[slash]post-93[dot]aspx

۱۳۲ روستای زنجان به صورت سیار , امور فرهنگی وزارت نیرو مفاهیم , آب کیمیای جاریست , اگر آب نبود آب کیمیای جاریست , روستای ابراهیم آباد انگوران , آب یعنی زندگی آب کیمیای جاریست , امور فرهنگی وزارت نیرو احکام ,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات