تبلیغات

آخرین اخبار درباره افزایش قیمت خودرواحتمال افزایش قیمت خودرو در سال آینده
تین نیوز: رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو گفت : علی رغم تلاش های سازمان حمایت از مصرف کنندگان و وزارت صنعت ،معدن و تجارت در ممانعت از صعود قیمت ها ،در حال حاضر وضعیت بازار خودروهای وارداتی ، به جهت عدم عرضه خودروهای وارداتی توسط واردکنندگان در شرایط بسیار نگران کننده ای به لحاظ قیمت قرار دارد.
حسین اردوخانی افزود : متاسفانه هم اکنون بسیاری از شرکتهای وارد کننده خودرو از مجاری غیرقانونی ،خودروها را وارد بازار می نمایند به نحوی که حتی محصولات را به نمایندگی ها تحویل نمی دهند و یا در مدت تحویل ،زمان زیادی خودروها را دپو می کنند تا از سود بیشتری برخوردار شوند.

وی در ادامه با توجه به روند صعودی قیمت خودروهای وارداتی در کشور گفت : عدم عرضه خودروهای وارداتی توسط شرکتها ،موجب افزایش قیمت خودروهای وارداتی و در نتیجه کاهش تقاضای خرید این نوع خودروها شده است.

وی افزود : روند افزایش قیمت وارداتی ها در حالی صورت می گیرد که هم اکنون بازار این خودروها اشباع شده است.

وی همچنین به کاهش واردات خودروهای دست دوم به کشور اشاره و اظهار داشت : با نزدیک شدن به پایان سال ،واردات خودروهای دست دوم نیز در حال کاهش است اما همچنان خودروهای زیر مدل سال وارد می شوند.

وی درخصوص واردات خودروهای دست دوم و عرضه آنها به جای خودروی نو توسط برخی واردکنندگان گفت : پیش از این برخی از شرکتها با فروش برگه ثبت سفارش به مجاری ناآشنا به حوزه واردات ، موجب ورود تعدادی خودروی دست دوم به عنوان نو به کشور گردیدند که خوشبختانه هم اکنون این روند کاهش یافته است.

وی در ادامه به وضعیت بازار خودروهای داخلی اشاره و خاطر نشان کرد : در حال حاضر بازار خودروهای داخلی نیز علی رغم عدم افزایش قیمت ، در شرایط خوبی قرار ندارد ضمن اینکه کیفیت نا مناسب و عدم ارائه خدمات پس از فروش مطلوب باعث کاهش تقاضا گردیده که امید واریم شرکتهای خودروساز هر چه سریعتر این مسئله را به نفع مصرف کننده برطرف نمایند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو ،همچنین وضعیت بازار خودروهای داخلی را نامناسب دانست و افزود: در آستانه سال جدید، بسیاری از متقاضیان خودرو  به منظور دریافت خودروهای مدل بالاتر ، اقدامی نسبت به خرید نمی نمایند که  این موضوع هم اکنون بازار خودروهای داخلی را با  کمی رکود مواجه نموده است.

اردوخانی تصریح کرد : به نظر می رسد با وجود فشارهای بسیار از سوی خودروسازان ،سال آینده قیمت خودروهای داخلی افزایش یابد اما از سویی به جهت عدم تمایل سازمان حمایت از مصرف کنندگان با افزایش قیمت خودرو ، بعید است که این سازمان اجازه هر گونه افزایش قیمتی را بدون ضابطه صادر نماید که این امر جای تقدیر دارد.

وی به عدم دخالت صنف نمایشگاه داران در امور واردات خودرو تاکید و اظهار داشت: با وجود کنترل شدید نسبت به شرکت های وارد کننده خودرو توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان ، متاسفانه عرضه محدود خودرو توسط وارد کنندگان موجب گرانی اخیر خودروهای واردانی شده است.منبع : www[dot]pooyancar[dot]blogfa[dot]com[slash]post-16[dot]aspx

خودرو روز احتمال افزایش قیمت , خودرو روز افزایش 50 میلیون , خودرو روز زمزمه افزایش 20 تا 30 , خودرو روز لیست قیمت خودروها پس , خودرو روز افزایش 80 میلیون , چکنه نیوز آخرین اخبار از بازار , خودرو روز افزایش سه میلیون ,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات