تبلیغات
خرید عینک آفتابی Louis Vuitton با قیمت ارزان

آیا میدانید برترین عینک سال 2014 نزد افراد معروف همین عینک است ؟

انتخاب آرمین 2afm ، سیروان خسروی ، کیم کارداشیان ، ریحانا ، علیرضا حقیقی و... می باشد

خرید عینک آفتابی Louis Vuitton با قیمت ارزان

تحویل رایگان به سراسر ایران | پرداخت هزینه درب منزل پس از تحویل کالا

لینک خرید عینک لویی ویتون توضیحات عینک لویی ویتونعينك خلباني شيشه جيوه اي

glassesRayBan

عينك خلباني شيشه جيوه اي

عينك Ray Ban

به همراه كيف عينك

محصولي متفاوت و منحصر بفرد از كمپاني rayban

با قابليت بازتاب 90 از اشعه هاي مضر افتاب

طراحي برتر ويژه سال 2013

عينك فوق اسپرت با طراحي جديد

شناخته شده به عنوان عينك محبوب هنرپيشگانروش خريد: براي خريد پس از کليک روي دکمه زير و تکميل فرم سفارش، ابتدا محصول مورد نظر را درب منزل يا محل کار تحويل بگيريد، سپس وجه کالا و هزينه ارسال را به مامور پست بپردازيد. جهت مشاهده فرم خريد، روي دکمه زير کليک کنيد.

قيمت فقـط : 28.000 تـومان


ارتباط شعر و نقاشیارتباط خوشنویسی با شعر و موسیقی

ارتباط خوشنویسی با شعر و موسیقی:

درك ارتباطات بين هنرها گاهی حسی است مانند نقاشی‌های سهراب سپهری كه يادآور شعر است و اشعار او كه همچون نقاشی ، مناظر را به تصوير می كشد ، اوقاتی نيز درك ارتباط بين هنرها بر اساس معادلات زيبايی‌شناسانه است و مفاهيمی چون زهد ، تعالی ، وحدت ، كثرت و اصول حكمت هنر اسلامی در همه آنها ديده می‌شود .

درباره وجود اشتراك موسيقی و خط می توان به پيدايش آن ها دقيق شد. خوشنويسی و موسيقی هر دو از ادوار و بيضی تشكيل شده‌اند اما پيدا كردن اين اشتراكات به آشنايی با مبانی رسم و زيبايی‌شناسی و اصول هنری نياز دارد و درك آن از عهده ی همه خارج است ، اما به لحاظ حسی می‌توان تعامل موسيقی و خط را به شكل محدودی درك كرد .

از سوی ديگر ، ادبيات نيز نقطه ی ارتباط خط و موسيقی می تواند باشد زيرا محمل هر دو هنر خوشنويسی و موسيقی ، ادبيات است . در خوشنويسی همواره از ادبيات كه بر معرفت استوار است استفاده شده در موسيقی متعالی نيز اشعار عرفانی در قالب آواز مورد بهره‌برداری قرار می‌گيرد پس خط، موسيقی و شعر به نوعی با يكديگر همپوشانی دارند و از هم حفاظت می كنند يعنی شعر و خط وقتی خوانده می شود، بيشتر درك می شود و موسیقی نيز با استفاده از عرفان موجود در شعر عمق می‌يابد .

همچنين ارتباط ‌های ديگری نيز بين خط و موسيقی وجود دارد كه نيازمند بحث‌های تخصصی است ، به عنوان نمونه در نگارش يك دوبيتی در هر مصراع ، يك يا دو كشيده قرار می‌گيرد ، در آواز نيز همين قانون به شكل تحرير زدن كه قابليت همان كشيده را دارد ، رعايت می شود از اين منظر نوعی هماهنگی زيبايی‌شناسانه در موسيقی ايرانی و خوشنويسی فارسی وجود دارد كه به دو صورت حكمی و حسی قابل بررسی است .

نكته ظريفی كه وجود دارد اين است كه اكثر افرادی كه در آواز مهارت دارند ، از حسن خط نيز برخوردارند به حدی كه حتی بدون ديدن آموزش خوشنويسی آثاری ارائه می‌كنند كه قابليت عرضه نمايشگاهی دارند ، كه اين نكته از استعداد مشترك اين دو هنر خبر می دهد ، البته اين نكته را به طور تجربی دريافت شده و ريشه علمی ندارد . 

منبع : mohammad-badesaba[dot]blogfa[dot]com[slash]post-2[dot]aspx

خوشنویسی بادصبا ارتباط , اخلاق کتابداری و ارتباط کلامی, آموزش نقاشی به کودکان بازی با , بوم نقاشی ۲۰ راه ساده و عملی , دانلود پروژه ها بررسی تطبیقی , علم و هنر تاریخچه نقاشی, هنر و رسانه تحت نظر استاد توکل ,

تبلیغاتتبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات

تبلیغات
Blogs Top
بلاگز فا