تبلیغات

اما این روشپف فیل یا ذرت بو داده

پف فیل

ذرت بو داده

 

 


 

مواد لازم :

ـ ذرت

ـ نمک و فلفل و پودر آویشن و روغن در صورت تمایل

طرز تهیه :

۴ قاشق غذا خوری ذرت را در ماهی تابه رژیمی بریزید و روی حرارت نسبتا زیاد قرار دهید و هر چند لحظه یکبار سمت راست ماهی تابه را بالا ببرید تا ذرت ها به سمت چپ و این دفعه سمت چپ را بالا ببرید تا ذرت ها به سمت راست  ماهی تابه هدایت شوند  با این کار پوسته ذرت پس از اتمام کار طلایی و خوشرنگ باقی می ماند و نمیسوزد در ضمن سنگینی تابه شما را خسته نمی کند و از همه مهمتر صدای حرکت ذرتها را در ماهی تابه می شنوید .وقتی که ذرت گرم شود صدایی که به علت خروج بخار آب از پوسته ایجاد میشود شنیده شده و ذرتها شکفته میشوند . با شنیدن صدا حرارت را کم کرده و باز هم ماهی تابه را از طرفین بالا برده و سر جای خود برگردانید تا ذرتها ثابت و در یک جا نمانند در حین بو دادن ذرت ، درب ماهی تابه را باز نکنید چون موجب پرتاب ذرتها به بیرون میشود وقتی که دیگر صدای ذرتهای نشکفته  نیامد نشان دهنده پایان کار است و سریع درب ماهی تابه را باز کنید و در دیس گودی خالی کنید تا دانه های ذرت در اثر داغ بودن ماهی تابه نسوزند. (مدت زمان بودادن ذرت کمتر از  ۵ دقیقه طول می کشد)

 

در این روش من فقط از ذرت  و بدون هیچ گونه افزودنی ذرت را بو داده ام ولی میتوانید به روش زیر هم اقدام کنید توجه داشته باشید . برای ماهی تابه با سایز کوچک از مقدار کمتری ذرت استفاده کنید.

 معمولا برای چسبیدن نمک و فلفل و پودر آویشن  به ذرت ، کمی کره یا روغن در ابتدای کار درون ماهیتابه میریزند . اما معمولا این روغن دود شده و می سوزد و مضر میباشد .از قابلمه های معمولی برای تهیه پف فیل هم میتوان استفاده کرد اما من پیشنهاد میکنم که این روش را حتما امتحان کنید .در این روش با استفاده از این ماهی تابه ذرت ها هدر نرفته و نمیسوزد و سریعترهم آماده میشوند .

بد نیست این را هم بدانید که 100 گرم از ذرت بوداده با روغن، حدود 357 کیلوکالری انرژی دارد و شما باید برای سوزاندن این مقدار از انرژی، 126 دقیقه پیاده‌روی کنید اما در مقابل، 100 گرم از ذرت بوداده بدون روغن، تنها 100 کیلوکالری انرژی دارد و اگر شما فقط 35 دقیقه پیاده‌روی کنید، می‌توانید این مقدار از کالری را بسوزانید.

پف فیل میان وعده سالمی برای فرزندان  ودارای ارزش غذایی فراوان و جایگزین خوبی برای پفک وچیپس و  ... میباشد.


گل ذرت نامی است که کرمانشاهی ها به جای پف فیل استفاده میکنند

" />


 

 

طرز تهیه تنقلات زیر را با کلیک بر روی آنها ببینید

 

  

    

 منبع : ashpazierangin[dot]blogfa[dot]com[slash]post-569[dot]aspx

آشپزی رنگین ashpazierangin net پف فیل , ترفند جدیدترین روش و ساده ترین , بررسی روش‌های مختلف گازسوز , √ دانستنیهای 10 روش درمانی , NINJA روش‌هاي ساخت انیمیشن قسمت , دانش پرستاری از کلاس درس تا , آموزش حرفه ای حل جدول سودوکو ,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات