تبلیغات

جام نیوز برخیادعای امریکا پس از پرتاب ماهواره فجر/ ایران تکذیب کرد

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، برخی رسانه‌ها و مطبوعات انگلیسی‌ زبان، امروز (چهارشنبه، 15 بهمن 93) عناوین زیر را پوشش خبری داده اند:

 

 

پایگاه امریکایی المانیتور (Al-monitor):

ایران ادعای امریکا را مبنی بر اینکه مذاکرات هسته ای شامل برنامه موشکی نیز می شود، تکذیب کرد.

 

پس از اعلام تهران مبنی بر پرتاب یک ماهواره و قرار گرفتن آن در مدار، جن پساکی، سخنگوی وزارت خارجه امریکا گفت: همانطور که پیشتر نیز گفته ایم، برنامه موشکی ایران همچنان تهدیدی خطرناک را برای منطقه ایجاد می کند و ما این موضوع را از نزدیک زیر نظر داریم. وی با ابراز نگرانی از پرتاب موفیت آمیز ماهواره فجر افزوده بود: موشک های بالستیکی که قابلیت حمل کلاهک هسته ای را دارند، بخشی از مذاکرات در جریان بین ایران و شش قدرت جهانی بر سر برنامه هسته ای تهران هستند. این موضوع قبلا در مذاکرات مورد بحث قرار گرفته و پس از این هم به عنوان بخشی از گفتگوها مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

عباس عراقچی، مذاکره کننده ایرانی و معاون وزیر خارجه این کشور، ادعاهای پساکی را تکذیب کرده و گفت: برنامه موشکی ایران، کاملا ماهیتی دفاعی دارد و جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه موضوعات دفاعی کشور را قابل مذاکره نمی داند. وی افزود: ما آماده بحث درمورد این موضوع با هیچ کشور خارجی نیستیم.
منبع : shoaib-nazari[dot]mihanblog[dot]com[slash]post[slash]5106

پایگاه اطلاع رسانی دلاوران , سایت خبری تحلیلی گرمه نیوز جام , سایت خبری تحلیلی گرمه نیوز جام , رئال نیوز مشخص شدن توانائی های , فتنه نیوز سخنان اخیر آقای , فتنه نیوز اگر دوم خرداد ادامه , سایت خبری تحلیلی گرمه نیوز حجت ,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات