تبلیغات

جزئیات سریال پروانه«پروانه» سریال مناسبتی نیست!!!
سلام...

منتظر «پایان نامه» باشید...

گلایه کارگردان سریال «پروانه» از شرایط نامناسب تولید

سینماپرس-گروه تلویزیون: جلیل سامان کارگردان سریال «پروانه» با گلایه از شرایط تولید این سریال گفت: خیلی بعید است که کار ساخت سریال «پروانه» تا دهه فجر به پایان برسد زیرا که اصلا شرایط مناسبی برای تولید نداریم و بودجه کار به صورت نامنظم پرداخت می شود.

جلیل سامان، کارگردان سریال «پروانه» در گفت و گو با خبرنگار تلویزیون سینماپرس گفت: در حال حاضر 40 درصد از فیلم برداری سریال «پروانه» انجام شده و لوکیشن فعلی خانه‌ای قدیمی واقع در خیابان سعدی است.

وی درخصوص شباهت داستانی سریال «پروانه» به «ارمغان تاریکی» گفت: شاید این دو سریال از لحاظ ارتباط تاریخی به هم نزدیک باشند اما سریال «پروانه» دوره تاریخی قبل از انقلاب اسلامی را روایت می کند درحالیکه بستر ماجراهایی که در سریال «ارمغان تاریکی» اتفاق می افتد مربوط به اتفاقات بعد از انقلاب است.

کارگردان سریال «پروانه» افزود: کار من به این صورت است که قصه و درام در اولویت قرار دارد و فضای سیاسی آن دوران در حاشیه داستان مطرح می شود. قصه این کار نیز روایت زندگی انسان هایی است که در آن دوره تاریخی زندگی کرده اند.

وی با اشاره به اینکه در بستر داستان و فضای دراماتیک آن به اتفاقات تاریخی آن دوره و فعالیت منافقین (مجاهدین خلق سابق) پرداخته می شود، اضافه کرد: در سریال «پروانه» به جزئیاتی تازه از گروهک منافقین پرداخته می شود که البته پرداختن به این موضوع به اندازه فضای قصه است و تا آنجا که به موقعیت دراماتیک داستان مربوط می شود پرداخته خواهد شد و تعمدی برای نشان دادن جزئیات این گروهک در ساخت این سریال وجود ندارد.

سامان در توضیح جزئیات بیشتر بستر تاریخی داستان سریال «پروانه» گفت: با توجه به اینکه دوره تاریخی این سریال مربوط به دهه 50 است و گروهک منافقین در آن دوره تاریخی به نسبت سازمان پاک تری بوده و بعد از آن دو شعبه می شود که البته در پرداختن به جریانات این گروهک به شخص و یا فرد خاصی پرداخته نمی شود بلکه بیشتر تفکرات و روحیات این گروه به تصویر کشیده می شود.این کارگردان تلویزیون در ادامه افزود: در این سریال نشان داده می شود آدم هایی که به دنبال هدف ها و خواسته هایشان هستند برای رسیدن به آن از هر راهی استفاده می کنند که این اتفاق ممکن است در هر دوره تاریخی رخ دهد.

وی در پاسخ به اینکه سریالی مانند «پروانه» که دارای مضمونی سیاسی است چرا برای شبکه سه که شبکه جوان است ساخته می شود، پاسخ داد: داستان این سریال منافاتی با ماموریت های این شبکه ندارد و بازگویی شرایط سیاسی آن دوره تنها بستری برای سریال است و قسمت مهم آن فضای قصه است فکر می کنم قبل از توجه به بازگویی اتفاقات سیاسی و اجتماعی آن دوره تاریخی، درام قصه جذاب باشد.

سامان با اشاره به اینکه سعی کرده ایم فضای سریال و داستان را شعارگونه نشان ندهیم، بیان کرد: این طور نیست که اگر بخش سیاسی آن را حذف کنیم جذاب تر می شود بلکه قصه سریال با اتفاقات آن دوره تاریخ در هم تنیده شده و این دو به صورت دو جزء جداناپذیر از یکدیگر شده اند.

وی در پاسخ به اینکه سریال «پروانه» برای پخش در ایام دهه فجرآماده خواهد شد، اظهار داشت: از نظر من خیلی بعید است که کار ساخت تا آن زمان به پایان برسد زیرا که اصلا شرایط مناسبی برای تولید نداریم و بودجه کار به صورت نامنظم پرداخت می شود این شرایط در حالیست که ما پیش تولید خوبی را هم سپری نکرده ایم.

سامان با اعلام گلایه مندی از شرایط نامناسب تولید افزود: عملا در طول کار من طراح صحنه نداشتم و خودم کار آن را انجام می دادم و در نهایت هم بعید می دانم برای پخش در دهه فجر کار آماده شود که از نظر من ایرادی هم ندارد چرا که این کار مناسبتی نیست و سفارشی ساخته نشده بنابراین در هر زمانی پخش شود با توجه به داستان بیننده خود را خواهد داشت.

گفتنی است، قصه سریال «پروانه» در اواخر دهه پنجاه می‌گذرد و روایتگر داستان جوانی به نام امیر است که در سال‌های دهه پنجاه به دنبال گمشده خویش است. او با گروهی مبارز همراه شده و زندگی پرحادثه‌ای را تجربه می‌کند.

این سریال در 16 قسمت 40 دقیقه‌ای برای گروه فیلم و سریال شبکه سوم سیما تولید می‌شود.

حامد کمیلی، نیما رئیسی، مهدی سلوکی، قطب الدین صادقی، شهرام عبدلی، فرشید نوابی، سارا بهرامی، سپیده خداوردی و الهام چرخنده از بازیگران اصلی این سریال هستند که تاکنون همگی آنان مقابل دوربین رفته‌اند.منبع : hkomeili-havadaran[dot]blogfa[dot]com[slash]post-19[dot]aspx

گلایه کارگردان سریال پروانه , جلیل سامان کارگردان ‹پروانه , ஜ سیدحامد کمیلی ستاره , ஜ کمپ اختصاصی هواداران حامد , ஜ کمپ اختصاصی هواداران حامد , وب سایت رسمی حامد کمیلی مصاحبه , ஜ کمپ اختصاصی هواداران حامد ,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات