تبلیغات

دادسرای عمومی و انقلاب کرمانممنوعیت ادامه سفر و ابطال گذرنامه ، عواقب حمل متادون


بازپرس شعبه ششم دادسرای عمومی و انقلاب کرمان گفت : حمل و جاسازی قرص های متادون و ترامادول جرم تلقی شده و با ابطال گذرنامه از ادامه سفر زائر جلو گیری به عمل خواهد آمد.

یدالله سپهری ادامه داد : طبق قانون، چنانچه هر فرد با هر قصدي اقدام به حمل يا قاچاق مواد مخدر به هر ميزان در فرودگاه‌هاي كشور کند ، گذرنامه وي باطل و از يك سال تا پنج سال ممنوع الخروج مي‌شود.

اين مقام قضایی بیان داشت : براي بار دوم، چنانچه فرد به هر مقداري كه مواد مخدر داشته باشد اگر در پرواز خارجي دستگير شود گذرنامه وي باطل و از پنج تا ۱۵ سال ممنوع الخروج مي‌شود.

سپهری از دستگیری دو درصد افراد در کاروانهای زیارتی به جرم همراه داشتن مواد مخدر یا قرص های ممنوعه خبر داد و تصریح کرد : همراه داشتن برخي از داروهاي درماني در عربستان و عراق جرم است و داروها یی مانند متادون و ترامادول كه در كشورمان براي معتادان پرخطر استفاده مي‌شود، در اين كشورها ممنوع و جرم محسوب شده و افرادي كه آن را به همراه داشته باشند در فرودگاه آن كشور دستگير خواهند شد.

وی ادامه داد : هرگونه دستگیری در این کشور ها علاوه بر ضربه به حیثیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ، مجازات و بلاتکلیفی را برای زائر در کشور های مذکور به دنبال خواهد داشت .

بازپرس شعبه ششم دادسرای عمومی و انقلاب کرمان از مديران و پزشكان كاروان‌ها خواست ضمن توجيه زائران از آنها بخواهند از حمل متادون و ترامادول به عربستان و عراق خودداري كنند و زائرین را توجیه نمایند حمل و نگهداری این داروها حتی با نسخه پزشک نیز در این کشور ها قابل قبول نیست.

وی تأکید کرد : مسافراني كه قصد خروج از كشور را دارند كنترل جدي خواهند شد زیرا شايسته نيست كه شأن جمهوري اسلامي ايران به علت خطاي عده كمي، خدشه دار شود.


« روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان کرمان »منبع : shahdademrooz[dot]blogfa[dot]com[slash]post-51[dot]aspx

ممنوعیت ادامه سفر و ابطال , بیاض نیوز افتتاح , وکیل 187 کرمان دیدار تعدادی از , بیاض نیوز انتصاب , جسم و اندیشه صندوق پشتيبان آينده, هرچی تو بخوای بازداشت و , بیاض نیوز انتصاب ,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات