تبلیغات
خرید عینک آفتابی Louis Vuitton با قیمت ارزان

آیا میدانید برترین عینک سال 2014 نزد افراد معروف همین عینک است ؟

انتخاب آرمین 2afm ، سیروان خسروی ، کیم کارداشیان ، ریحانا ، علیرضا حقیقی و... می باشد

خرید عینک آفتابی Louis Vuitton با قیمت ارزان

تحویل رایگان به سراسر ایران | پرداخت هزینه درب منزل پس از تحویل کالا

لینک خرید عینک لویی ویتون توضیحات عینک لویی ویتونعينك خلباني شيشه جيوه اي

glassesRayBan

عينك خلباني شيشه جيوه اي

عينك Ray Ban

به همراه كيف عينك

محصولي متفاوت و منحصر بفرد از كمپاني rayban

با قابليت بازتاب 90 از اشعه هاي مضر افتاب

طراحي برتر ويژه سال 2013

عينك فوق اسپرت با طراحي جديد

شناخته شده به عنوان عينك محبوب هنرپيشگانروش خريد: براي خريد پس از کليک روي دکمه زير و تکميل فرم سفارش، ابتدا محصول مورد نظر را درب منزل يا محل کار تحويل بگيريد، سپس وجه کالا و هزينه ارسال را به مامور پست بپردازيد. جهت مشاهده فرم خريد، روي دکمه زير کليک کنيد.

قيمت فقـط : 28.000 تـومان


درصد گردشگرانگردشگری سلامت

بنابر تحقیقات انجام شده ؛ بیست تا پنجاه درصد گردشگران با نوعی بیماری در طول سفر مواجه میشوند . البته این بیماریها معمولاً خیلی حاد نبوده مگر در انواعی از گردشگری مانند گردشگری مخاطره آمیز که رفتار گردشگر با خطرپذیری زیادی همراه باشد .

سلامتی و صحت گردشگران ؛ نه تنها برای خود آنها حائز اهمیت است ، بلکه در رفاه اقتصادی جامعه میهمان و میزبان نیز نقش بسزایی دارد .

تاریخچه و سابقه گردشگری سلامت

گردشگری سلامت ، صنعتی جدید ولی با پیشینه ای قدیمی است . برای شناختگردشگری سلامت ، بهتر است نخست مفهوم سلامت درک شود . واژه سلامت (Healthcare)به معنای جلوگیری ، درمان و مدیریت بیماری و حفظ سلامتی ذهنی و فیزیکی در طی ارائه خدمات حرفه ای پزشکی و پرستاری است . طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی (WHO)، " سلامت "در برگیرنده کلیه کالاها و خدماتی است که به منظور ارتقای بهداشت و سلامتی به کار گرفته میشوند که شامل مداخلات پیشگیرانه ، درمانی و تخفیف بیماری ، چه در ارتباط با افراد و چه به صورت گروهی و جمعیتی میباشد . مفهوم " سلامت نوگرا "(Modern Healthcare)بستگی به گروهی دارد که شامل حرفه ای های آموزش دیده است که به صورت یک تیم میان دانشی (Interdisciplinary Team)گرد هم آمده و درحال ارتقاء و پیشرفت دائمی میباشند . صنعت سلامتی یکی از بزرگترین و سریع الرشدترین صنعت های جهان است . بیش از 10 درصد از تولید ناخالص داخلی کشورهای توسعه یافته صرف " سلامت " میشود که بخش عمده ای از اقتصاد این کشورها تشکیل را میدهد . مدل پزشکی در زمینه سلامت ، بر پایان بخشیدن به بیماری با توجه به تشخیص و درمان موثر ، متمرکز میشود . در مقابل ؛ مدل اجتماعی سلامت بر تغییراتی که میتواند در جامعه و شیوه زندگی مردم به وجود آمده و جمعیت را سالمتر سازد ، تأکید دارد .

آبهای گرم از قدیم الایام با آرامش و تجدید قوای جسمی و دماغی انسان ملازم بوده است . در زبان بین المللی کلمه Spaکه ریش بلغاری دارد (یا از کلمه لاتین espaبه معنی چشمه و یا sparaگرفته شده) به صورت ژنریک برای مناطق دارای آبهای معدنی و گرم که جهانگردان برای استراحت و درمان به آن پناه میبرند درآمده است . استفاده کنندگان از اینگونه مناطق قرنهاست که در آب های گرم آب تنی میکنند ، از آب چشمه های معدنی می نوشند و از ویژگیهای گِل های غنی برای مقاصد آرایشی و لجن درمانی استفاده میکنند .

مراجعین به اینگونه اسپاها را اغلب بیمارانی که از انواع ناراحتی های پوستی ، دردهای روماتیسمی ، ورم مفاصل ، خستگی و فرسودگی مفرط جسمی ، نقرس ، التهاب مهره ها و ستون فقرات علاوه بر ناراحتی های گوارشی و تنفسی عذاب میکشند ، تشکیل میدهند .

برای حداکثر نمودن مطلوبیت سفر ، تسهیلاتی از قبیل کتابخانه ، تماشاخانه ، تالار موسیقی و زمینهای بازی برای مفرح کردن اوقات گردشگران ایجاد شده است . به طوریکه امروزه مردم نه فقط برای آب درمانی ، بلکه به قصد استفاده از انواع سرگرمی های اجتماعی به این مناطق سفر میکنند .

شواهد و آثار فراوانی از اهمیت آبهای معدنی و گرم نزد ایرانیان وجود دارد . چشمه های معدنی مناطق مختلف ایران دارای بیش از 30 عنصر معدنی از قبیل منیزیم ، پتاسیم ، سولفور ، کلسیم و غیره هستند و برخی از آنها از خواص رادیواکتیویته برخوردارند .

گردشگری سلامت ؛ بخشی کوچک اما مهم و رو به رشد از بازار گردشگری را به خود اختصاص داده است . بازار گردشگر سلامت در مقا سه با د گر انواع گردشگر با نرخ رشد بس ار ب شتر رشد م نما د . متوسط رشد صنعت گردشگر به طور عام 3/4 درصد است . ا ن در حال ست كه ، حداقل نرخ رشد كه برا بازار گردشگر سلامت برآورد شده است 10 درصد م باشد

کازن :

گردشگران سلامت در تعریف کازن ؛ گردشگران و یا میهمانانی هستند که بخشی از زمان خود را به فعالیتهای پزشکی خاص اختصاص داده و بقیه زمان را مطابق خواسته های خود صرف مینمایند .

خدماتی که گردشگری سلامتی برای افراد سالم و به منظور پیشگیری از ابتلاء به بیماری ارائه میدهد به دو قسم تقسیم میشوند :

اول)اقداماتی که به منظور جلوگیری از ابتلاء به بیماریهای خاص صورت میگیرد . برای مثال ؛ ارائه غذاهایی با کالری پائین و برنامه های کاهش وزن برای افرادی که زمینه ابتلاء به بیماریهای تصلب شرایین و چربی دارند را میتوان در این دسته قلمداد نمود .

دوم)که به آن گردشگری تندرستی گفته میشود ، با اقامت در دهکده های سلامت و هتل های اسپا همراه است و گردشگران خدماتی همچون ماساژ ، فیزیوتراپی و یوگا دریافت میدارند .

گردشگری سلامت و اقسام آن به صورت ذیل تعریف میشوند :

گردشگر سلامت (Health Tourism)

سفر سازمان افته از محیط معمول زندگی به منظور حفظ سلامتی یا انجام معالجه برای حصول مجدد سلامت جسم و ذهن فرد است . در این خصوص ؛ گردشگری سلامت ، دارای اقسام گردشگری پزشکی ، گردشگری درمانی و گردشگری تندرستی میگردد که به صورت ذیل تعریف میشوند :

گردشگری پزشکی (Medical Tourism)

مسافرت به منظور درمان بیماری های جسمی یا انجام نوعی از عمل های جراحی تحت نظارت پزشکان در بیمارستان ها و مراکز درمانی را گردشگری پزشکی گویند .گردشگری تندرستی (Wellness Tourism)

مسافرت به دهکده های سلامت و مناطق دارای چشمه های آب معدنی و آب گرم (اسپاها) برای رهایی از تنش های زندگی روزمره و تجدید قوا بدون مداخله و نظارت پزشکی و در مواردی که گردشگر ، بیماری جسمی مشخصی نداشته باشد را گردشگری تندرستی گویند .

گردشگری درمانی (Curative Tourism)

مسافرت به منظور استفاده از منابع درمانی طبیعی (آبهای معدنی ، نمک، لجن و غیره) جهت درمان برخی بیماریها یا گذران دوران نقاهت تحت نظارت و مداخله پزشکی را گردشگری درمانی گویند .


در آخر دوست دارم بگم اگه دوست داشتین سفری با این کیفیت داشته باشین دارم توری با این کیفیت با کمک دوستانم برنامه ریزی میکنم اگه مایل بودین در خدمتگزاری حاضریم.منبع : amintaleshi[dot]blogfa[dot]com[slash]post-519[dot]aspx

جهانگردی و مدیریت گردشگری سلامت, www gasht gozar blogfa com تحلیل مقایسه ای , هتلداری وجهانگردی در ایران , گردشگری گردشگری در ایران, TOURIST NEWS گردشگران عراقی 20 درصد , ترین ها خراسان رضوی و ایلام , آمار و کاربردهای آن آمار ,

تبلیغاتتبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات

تبلیغات
Blogs Top
بلاگز فا