تبلیغات

رنگ نیلهرنگ اسبها

رنگ در اسبها

کرنگ:

در این شرایط رنگ موهای بدن اسب متمایل به قرمز خواهد بود و یال و دم اسب به رنگ بدن و یا روشن تر از آن بوده و در هر شرایط حاوی هیچگونه موی سیاهی نخواهد بود .

گونه‌های مختلف این رنگ عبارتند از : کرنگ – کرنگ روشن – کرنگ سوخته

سیاه:

در چنین اسبهایی ، موهای بدن ، یال و دم اسب کاملاً سیاه بوده و اسب دارای هیچگونه رنگ دیگری نیست ولی ممکن است دارای نشانه سفید باشد .

کهر:

در این شرایط موهای بدن اسب کهر یا قهوه ای بوده و یال و دم اسب، برخلاف اسب کرنگ ، سیاه می باشد .

گونه‌های مختلف این رنگ عبارتند از : کهر روشن –کهر –کهر سوخته – کهر سیر                               اسبهایی که تقریباً سیاه بوده لیکن دارای یک ته رنگ قهوه ای در کل بدن و به ویژه در ناحیه پوزه می باشند در دسته قره کهر قرار می گیرند.

نیله:

اسبهای نیله عموماً در ابتدای تولد دارای رنگی تیره می باشند لیکن ژن خاکستری را در بدن خود دارند .

گونه‌های مختلف این رنگ عبارتست از: نیله سرخون – نیله سرخون روشن – نیله سرخون سیر – قره نیله ( نیله سیاه ) – نیله قهوه ای – نیله قهوه ای روشن – نیله قهوه ای سیر

سایر رنگها (رنگهای فرعی)

سفید زال:

اسبی با این رنگ ، دارای موهای سفید و بدون رنگ دانه در بدن و یال و دم می باشد . به عبارت دیگر پوست چنین اسبی به کلی فاقد رنگ دانه می باشد.

کرنگ یال و دم شسته:

اسبی به رنگ کرنگ با یال و دم بور یا زرد مایل به سفید.

ایزابل:

اسب به رنگ ایزابل، اسبی است به رنگ کرنگ که ممکن است دارای موهایی به رنگ زرد روشن، خاکستری و یا برنزه بر روی بدن خود باشد . یال و دم چنین اسبی همواره به رنگ روشن خواهد بود . دست وپای اسب نیز معمولاً همین رنگ روشن را خواهد داشت . یکی از زیر مجموعه‌های این رنگ، سمند می باشد که در این شرایط موهای بدن اسب تقریباً طلایی رنگ خواهد بود و یال و دم اسب نیز تقریباً به سفید متمایل می باشد.

موشی:

موشی در حقیقت رنگی است با زمینه کهر (قهوه ای) که دارای موهای فراوانی به رنگهای از زرد تا خاکستری بر روی بدن بوده و یال و دم و دست و پای اسب معمولاً سیاه می باشد.

ابلق:

اسب ابلق دارای لکه‌های بزرگی بر روی تن خود می باشد که این لکه‌ها می توانند به هر رنگی باشند. به عنوان مثال ابلق کرنگ و سفید، ابلق کهر و سفید و سیاه و سفید.

خال دار:

اسبهای با رنگ خال دار ، دارای نقطه‌های با اندازه‌ها و شکلهای متفاوت بر روی بدن خود می باشند . این نقطه‌ها بر روی تمام رنگها امکان ظهور دارند . به عنوان مثال نقطه دار کرنگ و یا نقطه دار کهر.منبع : horse[dot]blogfa[dot]com[slash]post-4[dot]aspx

رنگ در اسبها اسبهای ما, باشگاه سوارکاری کیانی رنگ اسب, پرتال جامع خرید و فروش اسب, باشگاه سوارکاري آلومينيوم, باشگاه سوارکاري آلومينيوم, کیف های دست دوز چرمی نیله, علوم دامی ژنتیک واصلاح نژاد دام ,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات