تبلیغات

شرکت عمران مسکن بهارستان اصفهانبهارستان یکی از شهرهای اقماری اصفهان
شهر جدید بهارستان یکی از شهرهای اقماری است که در ۲۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر اصفهان، در مسیر جادهٔ اصفهان-شیراز و در دامنهٔ شمالی رشته کوه کم‌ارتفاعی به نام لارشتر قرار گرفته‌است.

این شهر جزو شهرهای برنامه‌ریزی‌شده است که در برنامه‌ریزی‌های مربوط به اسکان و شهرسازی استان اصفهان برای جذب سرریز جمعیت شهر اصفهان درنظر گرفته شده‌است. طبق پیش‌بینی‌ها این شهر در سال ۲۰۱۶ میلادی (تقرییبا۱۳۹۴ خورشیدی) با وسعت ۳٬۰۰۰ هکتار، در حدود ۳۲۰ هزار نفر جمعیت خواهد داشت. این شهر بطور متوسط حدود ۱٬۵۳۷ متر از سطح دریا بالاتر است.

تاریخچه

طرح اصلی شهر جدید بهارستان در سال ۱۳۷۲ خورشیدی به تأیید رسید و ساخت آن در سال۱۳۷۶ آغاز شد. درسال۱۳۸۴ این شهر دارای شهرداری شده و جمعیت آن حدود ۶۰ هزار نفر تخمین زده شد.

اجرای طرح ورودی اصلی این شهر در سال ۱۳۸۵ توسط شرکت عمران شهر جدید بهارستان و شهرداری بهارستان شروع شد.

حمیدرضا شیروانی با بیش از 40 مورد تخلف اداری دیگر شهرداری بهارستان نیست و سكان شهر را به احمد رضا پری تحویل داده است.

ویژگی‌های شهری معضلات شهر

نبود بیمارستان و زایشگاه با توجه به جمعیت زیاد این شهر آسفالت خراب این شهر كمبود وسایل نقلیه در فازهای 2 و 3 ساخته نشدن محور میانی نداشتن قبرستان نداشتن سینما و تئاتر كمبود فضای سبز و نبود پارك و تفریحگاه در فاز 2 و 3 كارشكنی های توسلی (روحانی اخراج شده از مسجد و رئیس سابق شورای شهر) و عوامل او در ادارات بهارستان و ...

فازهای شهر

این شهر در حال حاضر از سه فاز تشکیل شده‌است که فاز یک و دو آن کامل شده و فاز سه در حال ساخت هست. از خیابان‌های اصلی این شهر می‌توان به خیابان‌های الفت، آزادی و ولی‌عصر، فروردین، و ایثار اشاره نمود.

امکانات آموزشی

این شهر دارای چند کتابخانه، سه دانشگاه و چند مدرسه در مقاطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان است.

دبستان‌های بهارستان: مدرسهٔ میلادنور؛ ولیعصر؛ حضرت رقیه؛ حسنی؛ پیروز و... راهنمایی‌های بهارستان: مدرسهٔ کاشانی؛ سرو؛ کوشا؛ سمیه؛ طریقت؛ پرتو نور؛ معرفت دبیرستان‌های بهارستان : صداقت؛ الدوز؛ ماضی ۱؛ ماضی ۲؛ فرهنگ؛ آفتاب؛ تمدن و... دانشگاه‌های بهارستان : دانشگاه شیخ بهایی، نقش جهان و پیام نور امکانات تفریحی

یک بوستان در دامنه کوه و یک دریاچهٔ مصنوعی بنام دریاچه زیتون در این شهر وجود دارد.

در سال ۱۳۸۷ در دریاچه زیتون این شهر، پارک بادی برای کودکان و در مهر ۱۳۸۷ دستگاه‌های ورزشی برای ورزش صبحگاهی ایجاد شد.

امکانات مذهبی

این شهر دارای ۲۴ هیأت مذهبی است. اعضای شورای اسلامی این شهر ۵ نفر می‌باشند و در انتخابات دوره ۳ تعداد ۷۵ نفر مورد تأیید هیأت اجرایی قرار گرفتند.

منبع:دانشنامه آزاد ویکی پدیا
منبع : yamu[dot]mihanblog[dot]com[slash]post[slash]68

گروه شهرسازی دانشگاه لرستان , سامانه ایران صنعت بانک اطلاعات , سامانه ایران صنعت آدرس شرکت , املاک نت سایت مسکن یاب رهن اجاره , www civilc com بتن سبک هبلکس 2, املاک نت سایت مسکن یاب رهن اجاره , املاک نت سایت مسکن یاب رهن اجاره ,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات