تبلیغات

فرصت مطالعاتی شش ماه وزارت علومبا رای روسای دانشگاه های كشور پایگاه علمی الزویر تحریم شد
با رای روسای دانشگاه های كشور پایگاه علمی الزویر تحریم شد

پایگاه علمی 'الزویر' یر اساس رای اكثریت روسای دانشگاه ها و اعضای بلندپایه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تحریم شد و هیات ممیزی دانشگاه ها درصورت مشاهده مقالات علمی در این پایگاه امتیاز پدیدآورندگان را منفی و صفر قلمداد خواهد كرد.

پایگاه علمی 'الزویر' تحریم شد
به گزارش خبرنگار علمی ایرنا این مصوبه به پیشنهاد 'فرهاد رهبر'، رییس دانشگاه تهران در جلسه هم اندیشی روسای دانشگاه های كشور در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باحضور وزیر علوم ارایه شد كه با موافقت اعضای شركت كننده به تصویب رسید.
رهبر اظهار داشت: ارایه مقالات علمی به بیگانگان به منزله ساخت قصر علمی بیگانگان توسط خشت های دانشمندان ایرانی است كه این بنا با تحریم كردن دانشمندان كشور فرو می ریزد.
وی پیشنهاد كرد كه دانشگاهیان كشور برای مقابله به مثل ،پایگاه علمی 'الزویر' را تحریم كنند و در هیات ممیزی مقالات اگر استادی مقاله ای را به این پایگاه علمی ارایه دهد امتیاز وی را صفر و حتی منفی قلمداد كند.
وی خواستار آسانتر كردن مراحل ارایه مجوز مجلات علمی پژوهشی و روند داوری چاپ مقالات علمی شد و گفت: یك سال و نیم طول می كشد تا اشكالات مقالات اعضای هیات علمی داخل كشور درآورده شود و این درحالی است كه همین مقاله در صورت ارسال به پایگاه های علمی بین المللی مدت زمان چهار تا شش ماه به انجام می رسد.
رییس دانشگاه تهران اظهار داشت: طرح جامع پژوهشی دانشگاه تهران به گروه ها و دانشكده های این دانشگاه ابلاغ شده است كه براساس آن نقش هر رساله دكتری و كارشناسی ارشد در پیشبرد نقشه جامع علمی كشور مشخص شود.
جلسه هم اندیشی روسای دانشگاه های كشور با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز سه شنبه در محل وزارت علوم، تحقیقات وفناوری در حال برگزاری است.

 

منبع: http://www.unp.ir/news_16879.htm
منبع : vahidmahdavi[dot]mihanblog[dot]com[slash]post[slash]25

با رای روسای دانشگاه های کشور , وبلاگ اختصاصی محمد آهنگر داودی , اعزام دانشجو به اروپا با مجوز , ایثارگران, روش های نوین تدریس آموزش بر , خبرنامه انجمن ایرانی اقلیم , کارگزینی صدور احکام و بخشنامه ها,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات