تبلیغات

ماه دسامبر چند روز است؟در 21 دسامبر 2012 یا 1 دی ماه 1391 چه اتفاقی می افتد؟!!
21 دسامبر 2012,اتفال سال 2012,21 december 2012,سه روز تاریکی زمین,نابودی زمین در سال 2012,تاریکی زمین در 3 روز,نابودی کره زمین,خورشید در 21 دسامبر,اول دی ماه 1391,تاریکی زمین, 23, 24, 25 دسامبر 2012 سوم تا پنجم دی ماه 91سلام دوستان 
میگن قراره سه روز تاریکی بشه !!
بخاطر این شایعه  همه به خودشون افتادند... نمیدونم چرا باور نداریم که بالاخره یه روز میمیریم و میبرنمون به یه جای تـاریـک (قبر) تا قیامت !!!  چرا هر روز به این فکر نیستیم که، شاید همون روز، روز مرگمون باشه
میگن شاید وقت ظهور حضرت مهدی(عج) باشه !!
فقط خدا میدونه که کی امام زمان ظهور میکنه، حتی خود امام مهدی(عج) هم نمیدونه کی ظهور میکنه!!، چه برسه به پیشگویی
امام صادق، علیه السلام، در روایتی خطاب به محمدبن سلم می فرماید:
یا محمد، من اخبرک عنا توقیتا فلاتهابن ان تکذبه، فانا لانوقت لاحد وقتا.
ای محمد سلم ! هر کس برای تو خبری از ما درباره تعیین وقت [ظهور] نقل کرد در تکذیب او درنگ نکن; زیرا برای هیچکس وقت ظهور را تعیین نکرده ایم.
---------------------------------
خبر جدید (29 آذر 1391):
دانشمندان ناسا اعتقاد دارند که دنیا در سال 2012 پایان نخواهد یافت. بیش از 4 میلیارد سال است که سیاره زمین برقرار بوده و هیچ خطری دنیا را تهدید نخواهد کرد.
برخلاف ادعاهایی که برخی از افراد مبنی بر قریب‌ الوقوع بودن پایان دنیا کرده‌اند، دانشمندان ناسا نظر دیگری دارند که به طور علمی ثابت می‌کند دنیا در حال نابودی نبوده و همه چیز آرام است.
ناسا برای روشن کردن موضوعات مطرح‌شده درباره نابودی زمین، به سوالات موجود با اسناد و مدارک علمی پاسخ داده است که نشان می‌دهد هیچ اتفاق خاصی در بیست و یک دسامبر رخ نخواهد داد.
سوالات زیر از پایگاه اطلاع‌رسانی ناسا برداشت شده است:

آیا دنیا در پایان سال 2012 با تهدیدی روبرو است؟
پاسخ ناسا: ناسا دراین سوال، قاطعانه پاسخ می‌دهد که دنیا در سال 2012 پایان نخواهد یافت.
بیش از 4 میلیارد سال است که سیاره زمین برقرار بوده و دانشمندان معتبر جهانی اعتقاد دارند هیچ خطری دنیا را تهدید نخواهد کرد.

خاستگاه پیش‌بینی پایان عمر دنیا چیست؟
پاسخ ناسا: سیاره کوچک نیبیرو که گفته می‌شود توسط سومری‌ها کشف شده، در حال حرکت به سمت زمین است. ابتدا ادعا شد که این سیاره در سال 2003 با زمین برخورد خواهد کرد، اما وقتی که هیچ اتفاقی نیفتاد، تاریخ آخرین روز دنیا به دسامبر 2012 انتقال یافت که با پایان تقویم قوم مایا برابری می‌کند.


آیا تقویم مایا در 21 دسامبر پایان میابد؟
پاسخ ناسا: ناسا این سوال را اینگونه پاسخ می‌دهد، همان‌طور که تقویم شما بعد از بیست و یک دسامبر ادامه خواهد داشت، تقویم قوم مایا نیز تمام نخواهد شد، این تاریح، پایان دوره تاریخی است که مایاها محاسبه کرده‌ بودند، اما همان‌طور که تقویم‌های عادی دوباره از اول ژانویه آغاز می‌شوند، دوره دیگری از تاریخ مایاها نیز آغاز خواهد شد.
آیا ناسا تاریکی کامل زمین از 23 دسامبر تا 25 این ماه را پیش‌بینی کرده است؟‌
پاسخ ناسا: ناسا با رد این ادعا اذعان می‌کند که نه ناسا و نه هیچ سازمان علمی دیگری چنین پیش‌بینی نکرده است. گزارشات غلط دراین باب ادعا می‌کنند هم‌ترازی زمین و خورشید باعث تاریک شدن سیاره آبی می‌شود. دانشمندان ناسا اذعان دارند که چنین ترازی رخ نخواهد داد.
آیا سیاره‌ها به گونه‌ای هم‌تراز خواهند شد که زمین تحت تاثیر قرار بگیرد؟‌
به گفته دانشمندان ناسا، هیچ‌گونه هم‌ترازی در زمین در دهه‌های آینده رخ نخواهد داد. تازه اگر چنین اتفاقی بیافتد، تاثیر ناچیزی خواهد داشت. یک هم ترازی بزرگ در سال 1962 رخ داد و دو تای دیگر در 1982 و 2000 اتفاق افتاد. در دسامبر هر سال خورشید و زمین با مرکز کهکشان راه شیری هم‌تراز می‌شوند، اما این اتفاق هر ساله رخ می‌دهد.
آیا سیاره‌ای با نام نیبیرو /X/Eris وجود دارد که در حال نزدیک شدن به زمین بوده که به آن برخورد کند و باعث نایودی آن شود؟‌
پاسخ ناسا: هیچ دلیل علمی در این مورد وچود ندارد. اگر سیاره نیبیرو واقعی بود و تا چند روز دیگر به زمین برخورد می‌کرد، ستاره‌شناسان قطعا در دهه گذشته متوجه چنین امری می‌شدند. و اکنون می‌توانستیم آن را به چشم خود ببینیم.
قطعا چنین چیزی وجود ندارد. اریس واقعی است، اما سیاره‌ای بسیار کوچک مانند پلوتو است که در خارج از منظومه شمسی باقی خواهد ماند. این سیاره در نزدیک‌ترین سطح به زمین در 4 میلیارد مایلی ما قرار خواهد گرفت.تئوری تغییر قطبیت چیست؟آیا حقیقت دارد که پوسته زمین به دور هسته چرخش 180 درجه دارد که به طور روزانه انجام می گیرد؟
ناسا استدلال می‌کند که واژگونی در چرخش زمین امری محال و غیرممکن است. حرکات آهسته قاره وجود دارد (مثلاً قاره قطب جنوب در صدها میلیون سال قبل در نزدیک استوا قرار داشته) اما اظهار واژگونی قطب‌ها یک موضوع بی‌ربط است.
آنها اظهار می‌کنند ارتباطی بین چرخش و قطبیت مغناطیسی زمین وجود دارد که به طورت غیر منظم تغییر می‌کند. یک واژگونی مغناطیسی نیز وجود دارد که به طور متوسط هر 400000 سال یکبار بروز می کند. تا جایی که ما می‌دانیم یک چنین واژگونی مغناطیسی‌ای هیچ خطری برای حیات روی زمین در بر ندارد. به هر حال وقوع یک واژگونی مغناطیسی تا چند هزاره بعدی غیر محتمل است.آیا زمین در خطر برخورد یک شهاب‌سنگ قرار دارد؟
پاسخ ناسا: به گفته دانشمندان، زمین هموراه در معرض برخورد شهاب‌سنگ‌ها و ستاره‌های دنباله‌دار بوده است. گرچه برخوردهای عظیم بسیار نادر است. آخرین باری که شهاب‌سنگی بزرگ به زمین برخورد کرد 65 میلیون سال پیش بود که منجر به انقراض دایناسورها شد.
ناسا در حال بررسی پیدا کردن هرگونه شهاب‌سنگی است. اما بنا بر یافته‌های معتبرترین مرکز ستاره‌شناسی جهان هیچ‌گونه شهاب‌سنگی به زمین نزدیک شود نیست و حادثه‌ای مانند دایناسورها رخ نخواهد داد.
نظر دانشمندان ناسا درباره پایان دنیا در چند روز ‌‌آینده چیست؟ آیا برای ادعاهای مبنی بر پایان جهان هیچ مبنایی علمی وجود دارد؟‌ آیا مدرکی وجود دارد؟
ناسا اذعان می‌کند که هیچ مدرکی وجود ندارد و به داستان‌هایی که در کتاب‌ها، فیلم‌ها ,... وجود دارد که نمی‌توان اعتماد کرد.
هیچ مدرکی علمی دال بر اینکه اتفاقات عجیب‌غریبی در بیست و یک دسامبر رخ بدهد وجود ندارد.

آیا طوفان‌های خورشیدی رخ خواهند داد؟
پاسخ ناسا: فعالیت منظومه شمسی، چرخه با قاعده‌ای است که اوج آن هر یازده سال یک بار است. شعله‌های خورشیدی می‌توانند در ماهواره‌های ارتباطی اختلال ایچاد کنند. دانشمندان در حال ساخت وسایلی الکترونیکی هسند که در برابر شعله‌های خورشیدی مقاوم هستند.
---------------------------
خبر قبلی:
در پی انباشته شدن شبکه‌های اینترنتی از برخی ادعاهای پوچ و غیرعلمی در خصوص رخداد وقایع مسبب پایان جهان در سال ۲۰۱۲، یک کارشناس ناسا با رد خرافات مطرح شده، رخداد هرگونه توفان خورشیدی مرگبار را که منجر به سوختن زمین و موجودات آن شود از لحاظ فیزیکی غیرممکن دانست.

به گزارش (ایسنا)، دکتر الکس یانگ، هلیوفیزیکدان مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا تاکید کرد: نیازی به هیچ گونه نگرانی در مورد خورشید طی چند میلیارد سال آینده وجود نداشته و در سال ۲۰۱۲ نیز قطعا اتفاقی رخ نخواهد داد.

یانگ افزود: توسط تمام فناوری‌ها و علوم و از طریق فضاپیماهایی که ۲۴ ساعته این ستاره را نظارت می‌کنند، به حد کافی در مورد خورشید اطلاعات کسب کرده‌ایم و میدانیم چنین ابرتوفان خورشیدی که ادعا می‌شود منتشر نشده و زمین را از بین نخواهد برد.

جرقه خورشیدی (چپ) و تخلیه جرم تاج خورشیدی (راست)

وی گفت: جز مقداری آفتاب‌سوختگی در تابستان، چیز دیگری برای نگرانی در مورد خورشید وجود ندارد. به طور ساده خورشید از میزان انرژی لازم برای ایجاد یک توفان کشنده از فاصله حدود ۱۵۰ میلیون کیلومتری برای تخریب زمین برخوردار نیست.

اگر چه در حال حاضر جرقه‌های خورشیدی و تخلیه جرم تاج خورشیدی بر روی سطح این ستاره در حال افزایش هستند، اما این به دلیل چرخه عادی خورشید است. در واقع هر فرد بالای ۱۱ سال حداقل در یکی از این چرخه‌ها زندگی کرده است.

به گفته دکتر یانگ، این افزایش چرخه خورشیدی که حدود سال ۲۰۱۴ به اوج خود می‌رسد، هیچ تفاوت قابل توجهی با دوره‌های قبلی یا بعدی آن نخواهد داشت.

توفانهای خورشیدی در اندازه‌ها و قدرتهای متفاوت وجود داشته و طی ۱۰ هزار سال اخیر هیچ گزارشی از تاثیر مخرب آن بر جو زمین ثبت نشده است.

خورشید در دوره آرام (چپ) و در زمان اوج فعالیت (راست)

جرقه خورشیدی در حقیقت تخلیه الکترون‌ها، یون‌ها و اتم‌ها از تاج خورشید به فضا است. حرارت انفجاری یک جرقه نمی‌تواند راه خود را از میان فضای سرد به زمین بپیماید اما تابش‌های الکترومغناطیسی و ذرات پرانرژی آن از این قابلیت برخوردارند. این مساله ممکن است جو فوقانی زمین را دگرگون کرده و اختلالاتی در انتقال علائم ایجاد کند.

تخلیه جرم تاج خورشیدی یک انفجار عظیم از بادهای خورشیدی، دیگر پلاسماهای سبک ایزوتوپی و میدان‌های مغناطیسی است که در بدترین حالت این بادها ممکن است منجر به جریاناتی شود که در ترانسفورماتورهای شبکه برق اختلال ایجاد کرده و منجر به قطع برق شوند.

اگر چه دانشمندان به ارتباط بین این دو پدیده اعتقاد دارند، اما هنوز هیچ گواه علمی برای آن ارائه نشده است.

در خارج از جو زمین، موانع سخت‌تر میدان‌های مغناطیسی نیز وجود دارند که تا فضای عمیق کشیده شده و بیشتر تابش‌های مضر خورشیدی را منحرف می‌کنند.
منبع : aftabgardoon[dot]mihanblog[dot]com[slash]post[slash]1424

در 21 دسامبر 2012 یا 1 دی ماه 1391 چه , تا چند روز دیگر دنیا به آخر , دهکده زبان تعداد روزهای هر , TOHAM ایا چند ماه دیگر دنیا به , آیا سال 2012 پایان جهان است بخش , حوادث 2012 حوادث 2013 حوادث روز ایران, december 21 2012,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات