تبلیغات

ماه دسامبر چه ماهی استدسامبر؛ ماه آسمان شب!
دسامبر؛ ماه آسمان شب!

http://www.nssra.ir/news/my_documents/my_pictures/F1Z_auriga.jpg
دسامبر، آخرین ماه در تقویم میلادی برای دوستداران نجوم آماتوری و کاوش در آسمان شب ماهی غنی از رویدادهای نجومی خواهد بود.

نظر بدهید.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه انگلیسی "ایندیپندنت" در خصوص رویدادهای نجومی ماه دسامبر نوشت: دوستداران آسمان شب خود را برای بهترین و زیباترین باران شهابی سال که مربوط به صورت فلکی جوزا است در شبهای 13 و 14 دسامبر (22 و 23 آذر) آماده کنند.

در محیطهای دور از شهرها که آلودگی نوری و آلودگی هوا کمتر است امکان تماشای حداقل 100 شهاب در ساعت وجود دارد.

همچنین در شب 21 دسامبر (شب اول دیماه که طولانی ترین شب سال است) یک ماه گرفتگی کامل نیز رخ خواهد داد. در این کسوف، ماه از ساعت 6:32 صبح به وقت گرینویچ در سایه زمین پنهان خواهد شد. این پدیده تا ساعت 10:02 به طول خواهد انجامید.

در این شب انقلاب زمستانی در ساعت 11:38 شب به وقت گرینوویچ رخ خواهد داد. 

همچنین در این ماه، مشتری در جنوب غربی آسمان مسلط خواهد شد درحالی که از ساعت 2 بامداد به وقت گرینویچ امکان رصد طلوع زحل در صورت فلکی سنبله دقیقا در بالای درخشانترین ستاره این صورت فلکی که "سماک اعزل" نام دارد وجود خواهد داشت.

سیاره زهره نیز در ساعت چهار بامداد ظاهر خواهد شد و در این ماه نورانی ترین فاز خود را پشت سر خواهد گذاشت.

صور فلکی زمستانی جبار، ثور و کلب اکبر در این ماه در مرکز آسمان حضور دارند درحالی که نورانی ترین ستاره صورت فلکی ارابه ران به نام "آلفا- ارابه ران" در بالاترین نقطه آسمان بر کرسی خواهد نشست.

مهر
منبع : physical[dot]mihanblog[dot]com[slash]post[slash]926

physical دسامبر؛ ماه آسمان شب , مسیح آسمانی تولدعیسی مسیح چه , Topnotch مکالمه روزمره 8, مجله خبری تحلیلی پارس آمار , تبلیغات نخودچی, بزرگترین استادیوم فوتبال جهان , پایگان در سال 2012 چه بر سر ما ,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات