تبلیغات

مسجد امام علی در استکهلمشیعیان سوئد
مرکز اسلامی امام علی (ع) در شهر استکهلم، نقطه تمرکز مراسم و تجمع شیعیان این کشور است. این مرکز در طول ماه مبارک رمضان هر شب برنامه‏ های ویژه‏ای ـ از جمله قرائت قرآن، سخنرانی، و قراعت دعای افتتاح دارد.
مساجد شیعیان در شب قدر بسیار پررونق است. مسجد شیعیان استکهلم و مرکز امام علی (ع) در این شب‏ها، میزبان حدود 4 هزار نفر از مسلمان است که برای دعا و عبادت گرد هم می‏ایند.


مجالس خانگی

به غیر از اسکتهلم، شیعیان دیگر هم مراسم شب قدر را برپا می کنند. اگر در آن شهر مسجد نباشد گاهی یکی از افراد بانی می‏شود و مراسم را در منزلش برگزار می‏نماید.

برخی از مسیحیان سوئد هم روزه می‏گیرند! مطابق این سنت، آنها در یک ماه از سال، اقدام به نخوردن گوشت می‏کنند و معتقدند که این امر به سلامتی بدنشان کمک می‏کند.

  شیعیان سوئد برای اقامه‏ نماز عید فطر به مسجد امام علی (ع) در استکهلم می‏ روند و یکی از باشکوه‏ترین نمازهای سال رابرپامی کنند،تا جایی که موجب حیرت کلیساهای اطراف آن می‏گردد.منبع : islamday[dot]blogfa[dot]com[slash]post-67[dot]aspx

اسلام روز شیعیان سوئد, شکوفه بهاری تصویر در تصویر, آموزگار شکوفه ها, شکوفه بهاری ماجرای جنگل های , شکوفه بهاری چیستان و جواب آن, آموزگار شکوفه ها, یادمان فرانکفورت مساجد در آلمان,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات