تبلیغات

نمیخوام بگم داور مقصر بودفــــــــرانـــــــــــچســــــــــکو عزیز تولدت مبـــــــــــارک(قسمت اول) {گلادیاتور توتی}

سلام به تمامی دوستان عزیز که زحمت کشیدن و به این وب اومدن تا در تولد گلادیاتور توتی همه با هم شریک باشیم.

راستش الان یه چند وقتی میشه که به فکر این روز مقدس هستم و تمامی سعی ام رو میکنم که این بهترین پست بین تمامی پست های مربوط به تولد (گلادیاتور) توتی جون باشه.

من میخوام امروز نحوه ی آشناییم با گلادیاتور توتی و اینکه چی شد تا به الان به این بازیکن عشق فراوان دارم رو براتون تعریف کنم.

من 11 سال پیش و زمانی که گلادیاتور توتی برای نخستین بار به تیم ملی دعوت شد با (گلادیاتور) توتی آشنا شدم .اون زمان زیاد( گلادیاتور) توتی رو نمیشناختم و فقط میدونستم که از بازیکنتان تیم ملی ایتالیا هستش و از اونجایی که من خودم به ایتالیا علاقه ی شدیدی داشتم و بازی های این تیم رو دنبال میکردم بازی (گلادیاتور) توتی رو زیر نظر گرفتم و دیدم که اعجوبه ی فوتبال ایتالیا و جهان داره به مراحل طلایی خودش نزدیک میشه و کم کم من هم با (گلادیاتور) توتی بیشتر آشنا شدم و اوج آشنایی من با (گلادیاتور) توتی در مسابقات یورو 2000 بود که (گلادیاتور) توتی ستاره ی بی چون و چرای ایتالیا در اون مسابقات بود.از گل به رومانی گرفته تا پنالتی چیپ مرحله ی نیمه نهایی به دروازه وندرسار(هلند میزبان) و تا زمانی که با پاسش مقدمات گلزنی دلوکیو رو در بازی فینال فراهم کرد و تا زمانی که تنها ثانیه هایی بیشتر به قهرمانی ایتالیا نمونده بود که.... بعد از اون مسابقات بود که من بازی های رم رو دنبال میکردم و این مقدمه ای بود تا من با اسطوره ای تمام ناشدنی به نام (گلادیاتور) توتی آشنا بشم.اولی سالی که به طور جدی مسابقات سری آ رو دنبال کردم (گلادیاتور) توتی به همراه باتیستوتا و رم قهرمان ایتالیا شدن و این بهترین خاطره ی رمی من بود و تا به حال این خاطره تکرار نشده!

بعد از اون فصل میشه گفت که رم دیگه نتونست به رقابت با تیم های دیگه ادامه بده ولی (گلادیاتور) توتی همچنان برای رم می درخشید و هر سال به عنوان بهترین گلزن رم در پایان فصل انتخاب میدشد در صورتی که (گلادیاتور) توتی در آن زمان اصلا مهاجم نبود! رم در سال های بعد از قهرنانی چند دوره در چمپونز لیگ و چند دوره هم در جام یوفا حضور داشت که در هیچ کدام از این جام ها موفق نبود! (گلادیاتور) توتی هم با  اینکه بهترین بازی های خودش رو ارائه میداد اما کافی نبود و تیم هر روز ضعیف تر میشد. حالا به زمانی رسیدیم که (گلادیاتور) توتی 26 ساله شده و دیگه به یک فوق ستاره ای تبدیل شده که به نظر اکثر کارشناسان رم براش کوچیکه و باید از رم بره تا بتونه در فوتبال به نقطه های اوج برسد.هم زمان با این سخنان  پروژه ی کهکشانی های 1 در مادرید در حال شکلگیری بود و تمامی ستارگان در سانتیاگو برنابئو بودند از بکهام و زیدان گرفته تا فیگو و مایکل اوون...و حالا پرز تنها 1 بازیکن رو زیر نظر داشت و اون بازیکن کسی نبود جز (گلادیاتور) توتی ستاره ی تیم رم که شاید انگیزه ی بیشتری نسبت به بکهام و زیدان برای ترک باشگاه داشت.پرز به هواداران اطمینان داد که   (گلادیاتور) توتی را در پیراهن مادرید خواهید دید تا جایی که پیراهن های شماره 10 مادرید با نام (گلادیاتور) توتی در شهر ماتادورها در حال فروخته شدن بودند! و همه منتظر مراسم معارفه ی این بازیکن بودند و رمی ها در ماتم....من در اون روزها آرزو میکردم که (گلادیاتور) توتی به مادرید بره تا من هم طرفدار رئال بشم و بتونم باهاش پز بدم.راستش من اون زمان رم رو به خاطر (گلادیاتور) توتی دوست داشتم اما بعد از اینکه (گلادیاتور) توتی به پیشنهاد نجومی رئال پاسخ منفی داد من به خودم گفتم چرا (گلادیاتور) توتی تو رم موند؟ چرا به کهکشانی ها نرفت؟؟ بعد ها جوابم رو گرفت و دیدم که (گلادیاتور) توتی با چه عشقی داره برای رم بازی میکنه و چه قدر به شهر رم تعصب داره که حاضر نیست که با میلیون ها یورو عوضش کنه.! شاید اگه (گلادیاتور) توتی اون زمان به رئال میرفت الان وضعش خیلی فرق میکرد و شاید الان به به سرنوشت بکهام دچرا میشد! البته از 2 جبهه یکی از نظز مالی و یکی هم از نظر فوتبالی !

بعد از پیشنهاد رئال این بار نوبت بارسا و میلان بود که (گلادیاتور) توتی رو وسوسه کنن  اما حال هواداران این بار با دفعه ی قبل خیلی فرق داشت و اونها دیگه استرس نداشتند و میدونستن که کاپیتانشون هیچ جا نمیره و به لوگوی رم وفاداره و حدسشون هم درست بود و بارسا و میلان هم ناکام موندن و دیگه تیم دیگه ای جرأت نکرد به (گلادیاتور) توتی پیشنهاد بده چون میدونست پیشنهادش رد خواهد شد هر چند که الان هنوز پسر سیلویو برلوسکونی هنوز در فکر آوردن (گلادیاتور) توتی به سان سیرو هست حتی برای 1 سال شده اما همه میدونن که رفتن (گلادیاتور) توتی به میلان بیشتر شبیه به یک جکه! البته پسر سیلویو به یکی از آرزوهاش یعنی آوردن بکهام به سان سیرو رسید اما همانطوری که گفتم بین (گلادیاتور) توتی و بکهام مایل ها آسمان فاصله هستش و این 2 از هیچ لحاظی قابل قیاس نیستن مخصوصا از لحاظ وفاداری و عشق به پول!!! بعد از رد این پیشنها دات (گلادیاتور) توتی نه تنها به اسطوره رم بلکه به اسطوره ایتالیا تبدیل شد و همه (گلادیاتور) توتی رو با رم و رم رو با (گلادیاتور) توتی میشناختن و الان هم رم بدون (گلادیاتور) توتی و (گلادیاتور) توتی بدون رم برای من هیچ ارزشی ندارن و این 2تا کنار هم قشنگن  و معنیشون کنار هم کامل میشه و این 2 رو جدا از هم نمیشه تصور کرد حتی با پول های پرز و جسارت های برلوسکونی! نه با نتایج ضعیف و نه با قهرمانی نمیشه از هم جدا بشن در صورتی که بازیکنان امروزی تنها به یورو وصل هستن! (گلادیاتور) توتی همیشه به رمی ها درس زندگی داد و با رفتارش به ما گفت که پول همه چیز نیست و عشقت رو با پول عوض نکن حتی اگه با اون پول بتونی عشق مجازی رو داشته باشی! به ما گفت که برای کسانی که تو رو دوست دارن احترام قائل باش و نذار ناراحت بشن! به ما گفت که حضور در کنار کسانی که دوستشون داری بهتر از حضور در کناری کسانی هست که به اجبار پول باید کنارشون باشی! به ما گفت که تو زندگی بعضی چیزها کسانی هستن که باید به احترام اونها هم که شدی امیالت رو زیر پا بذاری! به ما گفت که که پرز نمیتونه عاشق واقعی رو از عشقش جدا کنه حتی در بدترین زمانی که یک بازیکن میتونه به همراه تیمش داشته باشه! رم در حال ورشکستگی و رده های میانی جدول، عدم موفقیت در هیچ جامی و نداشتن پول کافی برای خرید بازیکن و جوانی ناب....همه و همه ی اینها باعث نشد که (گلادیاتور) توتی به پرز پاسخ مثبت بده در حالی که بازیکنانی در فوتبال امروزی هستن که خودشون میگن ما رئال رو دوست داریم و میخواییم روزی در رئال بازی کنیم!!!!!!

خیلی از دوستان میلانی من میگفتن که کاکا همچون (گلادیاتور) توتی عاشق تیمش بود اما باشگاه مقصر در خروج او بود.و به این شکل قصد برابر کردن تعصب کاکا با (گلادیاتور) توتی رو داشتن اما من بهش گفتم که:

کار پاکان را قیاس از خود مگیر                 گرچه باشد در نوشتن شیر،شیر     (مولوی)

بعد هم اینا رو برای شما مخاطبان عزیز و اون دوست میلانیم گفتم:

 کاکا که بعضی ها فکر میکن که واقعا عاشق میلان بود و به خاطر مشکلات مالی میلان رو ترک همش دروغه...آیا وضع میلان از رم سال 2004-5 بدتر بود؟؟؟ آیا میلان کمتر از رم قهرمانی به دست آورده؟؟؟ آیا میلان نبود که همراه با کاکا قهرمان اروپای 2007 شد؟؟؟ آیا میلان نبود که بزرگترین بازیکنان دنیا را میخرید؟؟؟ آیا رئیس باشگاه میلان سیلویو برلوسکونی نیست؟؟؟آیا سیلویو برلوسکونی پولدارترین فرد ایتالیا نیست؟؟ آیا کاکا در میلان جامی بود که نگرفته باشد؟؟؟ آیا طرفداران میلان عاشق کاکا نبودند؟؟؟ آیا تنها امید میلانی ها به کاکا نبود؟؟؟؟ آیا کاکا عنوان بهترن بازیکن جهان و اروپا را به خاطر همراهی با میلان به دست نیاورد؟؟؟ اگه میلان مشکلات مالی داشت چرا کاکا رو به منچستر سیتی نفروخت که پول بیشتری میداد؟؟؟؟  من نمیخوام بگم که میلان در انجام این انتقال مقصر نبود اما کاکا با میل خودش به رئال رفت نه با زور باشگاه !

پس چرا کاکا با اینکه جواب این سوال ها رو میدونست میلان رو ترک کرد؟؟آیا نمیتونست پیشنهاد رئال رو رد کنه؟؟؟

خیلی ها بعد از رد کردن پیشنهاد منچستر سیتی از سوی کاکا،به این بازیکن لقب عاشق دادن اما نمیدونستن که کاکا هدف     دیگه ای در سر داره اونم مادرید هستش نه منچسترسیتی! البته هوش کاکا بیشتر از روبینهو بود و حاضر شد دستمزد کمتری بگیره تا در تیم مطرحی بازی کنه اما روبینهو از این کلک آگاه نبود! در واقع کاکا از این ترفند برای محبوب شدن نزد میلانی ها استفاده کرد تا زمانی که خواست میلان را به مقصد مادرید ترک کند هواداران پشت سر او بگویند که او عاشق میلان بود و به زور باشگاه از میلان رفت و نگویند ما رو به پول فروخت!!!!!!!

اینها رو به دوستان میلانیم گفتم و فهمیدن که چه اشتباهی بزرگی در مقایسه ی کاکا با (گلادیاتور) توتی مرتکب شدن.فهمیدن که (گلادیاتور) توتی واقعا به عشق رم داره دراین تیم بازی میکنه نه برای پول!فهمیدن کاکا هم آنچنان چهره ی نورانی و مظلومی ندارد! و این همه قضایا تنها فیلم نامه ای بیش نبود....

در مورد دلپیرو(یوونتوس/قهرمانی جام باشگاه ها/قهرمانی متعدد در سری آ/بازی کردن در کنار بهترین ستارگان جهان/و....)، مالدینی(میلان/قهرمانی متعدد در چام باشگاه ها/قهرمانی متعدد در سری آ/بازی درکنار ستارگانی بی شمار/و..)، گیگز(منچستریونایتد/قهرمانی در چام باشگاه ها/قهرمانی متعدد در لیگ جزیره/بازی کردن درکنار بهترین های دنیای فوتبال/و..) و رائول(رئال مادرید/قهرمانی متعدد در جام باشگاه ها/قهرمانی متعدد در لالیگا/بازی در کنار بهترین بازیکنان جهان/حضور به عنوان کاپیتان در پروژه ی کهکشانی های 1و2/و...) هم باید بگم که فقط کافیه که یک نگهای به این تیم های این بازیکنان و افتخاراتی که باهاشون کسب کردن بندازین تا بفهمین که اینها نیازی به ترک باشگاه نداشتن و به تمامی آرزوهای موجود رسیدن .آیا (گلادیاتور) توتی همراه با رم قهرمانی اروپا رو چشید؟ آیا (گلادیاتور) توتی به جز 1 قهرمانی در سری آ قهرمانی دیگری داشته؟ آیا (گلادیاتور) توتی در تیمی بازی کرده که از دروازه بان گرفته تا نوک حمله بهترین بازیکنان دنیا باشن؟؟   پس باید بگم که در این موضوع هم حتی این بازیکنان که سالهای زیادی در یک تیم ثابت بازی کردن، قابل غیاث با (گلادیاتور) توتی نیستن!بهانه ی رده ی هشتم جدول برای ترک یه بازیکن در حد (گلادیاتور) توتی کافی نیست؟؟؟ بهانه ی ترک باشگاه برای قهرمانی در اروپا کافی نیست؟؟؟ و.....پس چرا (گلادیاتور) توتی بهانه نیاورد و از رم نرفت؟؟؟ جوابش رو هم همه میدونن.فقط به خاطر عشق به رم،هواداران و پیراهن جالوروسی..... اگه کسی به این قسمت اعتراض داره بگه تا به طور واضح تر و با دلایل منطقی جوابش رو بدم!

حالا رفته رفته دارین با منش این بازیکن بزرگ آشنا میشین.بازیکنی که حتی با لوگوی باشگاه هم قابل قیاس نیست چون لوگوی باشگاه هم در طول سال ها عوض شد و تغییر  کرد و لوگو های جدید اومدن اما (گلادیاتور) توتی همچنان در رم مانده!

راستی این داستان قسمتی دومی هم داره که 27 سپتامبر یعنی روز تولد توتی نمایش داده میشه که ادامه ی این پست هستش ولی از این پست جذاب تر و باحال تره! پس خواهشا منو تنها نذارین و در پست بعدی هم همراه من باشین.خیلی برای این ۲تا پست زحمت کشیدم که امیدوارم با حضور شما عزیزان انگیزه ای بشه تا بهتربنویسم....ممنون از همتون که امروز اومدین..تا 27 سپتامبر CIAO.

تولدت مبارک فــــــــــــــــــرانـــــــــــــچســــــــــــــــــکـــــــــــــــو عزیزمنبع : roma10[dot]blogfa[dot]com[slash]post-72[dot]aspx

دوستداران گلادیاتور توتی , ♥ رمان رمان رمان , باغ رمان رمان ارشیدا 6, ♥ دوس تداران رمان ♥ رمان , ♥ رمان رمان , ♥ رمان رمان , ♥ دوس تداران رمان ♥ رمان ,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات